Recenzia Tefal RK705138

Tento elektrický multifunkčný hrniec Tefal RK705138, som dostala ako darček a pochvaľujem si ho. Konečne mám menej riadu na umývanie a viacej času. Pripraviť sa v ňom dá skoro všetko a ovládanie je pohodlné. Keď sa človek naučí s ním pracovať, tak je príprava jedla naozaj zábavou a tak by to malo byť.

Recenzia Tefal RK705138

Príjemný zaoblený dizajn a praktická rukoväť na prenášanie

Dizajn je pekný a kompaktný. Ja veľmi kladne hodnotím pekné zaoblenie a rukoväť (mádlo) na prenos. Ak si chcete tento hrniec vziať sebou na chatu, nie je to žiaden problém. V balení sú dve nádoby hlbšia aj nižšia na prílohy a veľkou výhodou je, že sa môžu použiť zároveň, ako taká nadstavba.

Čo sa týka ovládania tie popisky sú v eng,ale podľa návodu sa dá veľmi rýchlo naučiť na čo sú jednotlivé funkcie a ako ich nastaviť.  Potom stačí už len zapnúť časovač. Má to aj funkciu odložený štart, ale tú ja veľmi nepoužívam. Príprava jedla je ľahká a veľkým plusom je, že počas jedla môžem príklop otvárať a pridávať tam ešte iné potraviny, dochucovať a podlievať vývarom alebo vodou. Na zemiaky, ryžu alebo cestoviny sa dá využiť nižšia nádoba, ktorá sa môže pred dokončením mäsa doložiť na vrch na hlbšiu misu. To je super, pretože na prípravu príloh stačí oveľa menej času, ako na mäso. Skúšala som aj cestoviny vo veľkej nádobe a s vhodne nastaveným časom sa viac už nemusím o nič starať. Som veľmi spokojná. Jedlo je šťavnaté a chutné. Ak by som mala porovnať plusy a mínusy, tak plusy jednoznačne prevažujú.
+ Moderný dizajn so zaoblením

+ Praktická rukoväť na prenos (madlo)

+ Overený výrobca

+ Pohodlné ovládanie

+ Možnosť prípravy jedla s dvomi nádobami naraz

+ Automatická kontrola teploty

+ Funkcia auto – stop

+ Funkcia udržiavanie teploty

 

– Nedostatočný návod (verzia návodu je pre viac modelov a sú tam aj funkcie, ktoré tento model neobsahuje)

– Pečenie do chrumkava vyžaduje trochu viac času

– Krátka pamäť pri výpadku elektriny (pamäť nastavenia prípravy jedla)

 

S týmto výrobkom som veľmi spokojná. Nie je to len základný elektrický hrniec, ale multifunkčný hrniec na všetko. Pripravím v ňom hlavné jedlo ale aj polievky. Čo vidím, ako menšie mínus alebo skôr ani nie mínus ale, čo by potešilo je veko s prehľadným priezorom. Hlavne pri pečení by som to ocenila. Tohto multifunkčného pomocníka určite odporúčam každému.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *