Recenzia Sencor SMH 330

Chcela som skúsiť, aká je príprava v takejto rúre. Známa ju má už dlho a odporúčala mi ju. Vybrala som cenovo dostupný model. Ide o halogénovú rúru a veľkosťou je trochu väčšia, ale o to viac sa do nej toho zmestí. Hlavne nemusím vyberať, aké veľké kura do nej vojde, zatiaľ vošlo každé.

Táto rúra je trochu väčšia a je potrebné nájsť pre ňu miesto. Čistí sa mimoriadne dobre, ale to spracovanie ma trošku sklamalo. Hlavne spodná časť by si zaslúžila trochu pevnejší materiál a stabilnejšie nožičky. Ovládanie je jednoduché a veľa možností na výber nie je. Ide naozaj o takú základnú rúru, keď si to chcete skúsiť alebo začať sa stravovať trochu inak s minimom oleja.

1-multifunkcny-hrniec-sencor-smh-330

Musí hneď povedať jednu vec, pretože som na začiatku bola tiež mierne sklamaná pokiaľ som neprišla na to, ako čo najlepšie jedlo v tejto rúre pripraviť. Po prvé táto rúra nemá viac nádob, ktoré by sa dali na seba postaviť. Tu si treba si uvedomiť, že každá potravina, ktorú do vnútra dávate ma iné zloženie a inú dobu prípravy. Najlepšie je to na prípravu potravín, ktoré majú zhruba rovnaký čas prípravy. Po druhé rúra nemá spodný ohrev a pečie vlastne ohrevom z hora. Nevyhnete sa preto aj otáčaniu napríklad kuraťa. Chce to naozaj skúšať a prísť nato, ako to najlepšie pripraviť. Ja si pochvaľujem rýchlu prípravu mrazenej pizze, ktorú stačí položiť na rošt a nemusím sa obávať, že mi ju zospodu pripečie, ako v klasickej rúre. Rúru Sencor SHM 330 používam, ako doplňujúceho pomocníka do kuchyne.  Určite to nie je zariadenie, ktoré je určené do kuchyne na všetko a každú prípravu jedla, ale veľa ním ušetrím čas aj energiu. Hodí sa ak varíte pre jednu dve osoby a potrebujete pripravovať jedlo bez používania oleja.  Výborná je aj na chalupu cez víkendy. V lete sa dá vytiahnuť aj na terasu, zapojiť do predlžovacej šnúry a vychutnať si letné dni bez toho, aby ste stáli pri sporáku a kontrolovali jedlo. Vidíte stav jedla  počas prípravy.

Ak by som mala zhodnotiť plusy a mínusy

+ Jednoduché ovládanie

+ Rýchla príprava jedla

+ Úspora energie a času

+ Príprava jedla s minimom oleja (aj bez oleja)

+ Ľahké čistenie

 

– Pečenie je treba prispôsobiť otáčaním (rúra má ohrev z hornej časti)

– Menej stabilné nožičky

– Nedá sa použiť nadstavba pre rozličné druhy potravín

 

Rúra má svoje klady aj zápory, ale ja som s ňou spokojná. Odporúčala by som ju, ako doplňujúceho pomocníka do kuchyne za dostupnú cenu. Využiť ju môžu aj užívatelia, ktorí sú víkendy na chalupe aj tí, ktorí si potrebujú zdravo a rýchlo navariť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *