Siemens /Bosch WT66B200BY

Sušička bielizne Siemens WT66B200BY patrí medzi kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom, ktoré sa môžu pochváliť najmodernejšou výbavou. Z hľadiska možností programov, počtu funkcií a rôznych inteligentných systémov je to ideálna sušička do početnejšej domácnosti. Poďme sa pozrieť detailne, čo vám ponúka.

Parametre

Výrobca Siemens / Bosch
Maximálna náplň 8 kg
LCD displej Áno
Možnosť odloženia štartu Áno
Tepelné čerpadlo Áno
Farba Biela
Energetická trieda A++
Hlučnosť 65 dB
Rozmery šírka x výška x hĺbka 59,7 cm x 84,2 cm x 63,6 cm
Hmotnosť 55 kg

 

Základné predstavenie

Kondenzačná sušička prádla Siemens / Bosch WT66B200BY je moderný spotrebič hodiaci sa vďaka maximálnej kapacite náplne až 8 kg aj do väčšej rodiny. Sušička je bielej farby so strieborným lemom dverí, čo vyzerá veľmi efektne. Dôležitejšie ale samozrejme je, čo sa skrýva vo vnútri. Okrem vnútorného LED osvetlenia je to bubon so špeciálnou štruktúrou.

Vďaka tomu nie je problém sušiť v spotrebiči ani jemnejšie prádlo a materiály, pričom zásluhousystému Antivibrationje chod veľmi plynulý. Sušička disponuje aj tepelným čerpadlom a celkovo je energeticky veľmi úsporná. Odhadovaná ročná spotreba 225 kWh je na túto kapacitu veľmi dobrá a nezaťaží vašu peňaženku.

Aké programy sušička ponúka?

Čo sa týka funkcií, sušička disponuje 9 sušiacimi programami.Nájdete tu napríklad aj špeciálne programy ako sú vlna finish, mix, outdoor či uteráky. Taktiež má aj špeciálnu funkciu našuchorenia, avšak tento cyklus trvá až 120 minút, čo je podľa nás príliš dlho. Štandardné trvanie cyklov s plnou náplňou je o niečo málo viac ako 2 hodiny.

Na ovládanie slúži LED displej, tlačítka a otočný volič na prednej strane, ovládanie je teda pomerne jednoduché. Čo ocení určite každá domácnosť, je funkcia zvaná AutoDry, ktorá zabraňuje prehriatiu bielizne a následnému nerovnomernému sušeniu. Nestane sa vám teda, že by bolo prádlo presušené. Samozrejmosťou je aj ochrana proti pokrčeniu.

Sušenie a používanie v praxi

Ako sa so sušičkou pracuje v praxi? Či už naplníte sušičku doplna alebo len na polovičnú dávku, výsledok bude rovnaký. Bielizeň je mäkká, voňavá, bežné prádlo dokonca vôbec nebudete musieť žehliť. Môžete si navoliť aj kratšie sušenie a to ažo tretinu času, čo je určite veľké plus. Ak si však zvolíte skrátenie programu, po jeho skončení sa na displeji objaví len oznam o skončení bez časového údaja.

Vďaka systému SelfCleaning vykonáva prístroj aj automatický preplach kondenzátora, takže to nebudete musieť robiť ručne. Nevýhodou však môže byť fakt, že pri plnom zaťažení je sušička hlučnejšia viac ako by bolo vhodné.

Zhodnotenie

Výhody sušičky:

  • má systém AutoDry proti prehriatiu bielizne
  • možnosť skrátenia času sušenia aj o tretinu
  • nadpriemerná kapacita sušenia – až 8 kg

Slabé miesta:

  • vyššiahladina hluku pri plnom zaťažení
  • potreba čistiť presklené dvierka
  • manuál by mohol byť podrobnejší, najmä pre tých, čo dosiaľsušičku nemali
  1. Hlučnosť: 3/5
  2. Spotreba energie: 5/5
  3. Funkčnosť: 4/5
  4. Obsluha: 4/5

Orientačná cena: 650 – 680 €

Záver

Vzhľadom na pomerne veľkú kapacitu sušenia je Siemens / Bosch WT66B200BY skvelý pomocník aj do väčšej domácnosti. Spotreba na úrovni 1,79 kWh sa môže na prvý pohľad zdať ako pomerne vysoká, ale v pomerek spomínanej kapacite je veľmi dobrá, takže nezaťaží vašu peňaženku.

Veľkým plusom sú aj niektoré špeciálne programy sušenia bielizne podľa určenia, napríklad outdoor funkcia. Ak sa vám nechce čistiť kondenzačnú nádobu manuálne, systém SelfCleaning sa o to postará. Naše odporúčanie na záver je teda jasné – za túto cenu je to určite dobrá kúpa, najmä ak máte početnejšiu domácnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *