Siemens WT47W540BY

Kondenzačná sušička Siemens WT47W540BY s tepelným čerpadlom a samočistiacim kondenzátorom je určená pre tých, čo majú radi svoje pohodlie. Tento spotrebič patrí do vyššej triedy a ponúka viacero zaujímavých funkcií pre rýchle a jednoduché sušenie bielizne. Stojí ale za to, aby ste do neho investovali aj 800€? Odpoveď vám dá naša recenzia.

Parametre

Výrobca Siemens
Maximálna náplň 9 kg
LCD displej Áno
Možnosť odloženia štartu Áno
Tepelné čerpadlo Áno
Farba Biela
Energetická trieda A++
Hlučnosť 64 dB
Rozmery šírka x výška x hĺbka 59,8 cm x 84,2 cm x 63,6 cm
Hmotnosť 55,6 kg

Keď je 9kg štandard

Sušička Siemens WT47W540BY je veľkokapacitná sušička s možnosťou plného objemu až 9 kg prádla na sušenie, takže pokiaľ ste veľká rodina, ide o ideálny spotrebič do domácnosti. Vďaka systému tepelného čerpadla je prevádzka efektívna a úsporná, čo dokladuje aj zaradenie spotrebiča do triedy A++ a spotreba 2,13 kWh na bežný sušiaci cyklus.

Sušenie je kondenzačné, pričom manuálne čistenie kondenzátora je s týmto spotrebičom minulosťou. Vďaka selfCleaning funkcii sa sušička o vlastnú údržbu postará sama. Vďaka senzoru autoDry je sušenie automaticky riadené, takže nedôjdeani ku krčeniu a presúšaniu. To v praxi znamená menej žehlenia na záver.

Aké programy a možnosti sušička ponúka

Veľký bubon má špeciálny povrch pre jemné zaobchádzanie s oblečením a k dispozícii máteaž 13 programov. Okrem toho ponúka sušička aj možnosť nastavenia stupňa sušenia a dva cykly s jemným našuchorením – buď hodinový alebo dvojhodinový cyklus. Teplota sušenia je voliteľná a nastaviť sa dá aj intenzita pary, čo sa hodí pri veľkom objeme sušenia.

Ak toho máte na sušenie menej, určite oceníte rýchly program Rapid 40, ktorý dokáže menšie objemy bielizne vysušiť už za 40 minút. Bohužiaľ, štandardný cyklus aj pri polovičnom naplnení trvá oveľa dlhšie, skoro 100 minút. To, že spotrebič plní svoju funkciu kvalitne, však dokazuje vždy plný filter na konci sušenia. Nezabudnite preto na jeho poriadne čistenie!

Pohodlnosť a jednoduchosť v praxi

Čo sa týka prevádzky, dvierka sú stabilné a majú komfortný zámok, samozrejmosťou je detská poistka. Do sušičky vďaka dobre zvolenému prístupu dáte 9 kg bielizne bez veľkých problémov. Na LED displeji sa počas sušenia ukazuje aktuálny priebeh ako aj zostávajúcičas.Ovládanie je vpredu a je veľmi jednoduché cez otočný volič a zrozumiteľný LCD displej.

Ak ste po celý deň v práci, využijete aj funkciu odloženia konca sušenia. Čistenie kondenzátora nie je potrebné, ale manuálne trebavyliať nádrž kondenzátu a vyčistiť filter, na čo vás upozorní signalizácia. Prevádzka je čo sa týka hlučnosti na dobrej úrovni, výhodou je aj minimum vibrácií, čo robí sušičku stabilnou.

Zhodnotenie

Prečo kúpiť?

  • rozhodne je pre veľkú rodinu najväčším plusom objem až 9 kg
  • nemusíte sa starať o čistenie kondenzátora, na to je tu automatika
  • dostatočný výber programov vrátane veľmi rýchleho 40-minútového programu

Čo by sa dalo zlepšiť:

  • chýba nám možnosť zvoliť si smer otvárania dvierok
  • cena je vyššia vzhľadom na počet programov a inteligentných funkcií
  • dĺžka trvania cyklu s polovičnou náplňou je nadpriemerná, viac ako 1,5 hodiny

 

  • Hlučnosť: 4/5
  • Spotreba energie: 4/5
  • Funkčnosť: 3/5
  • Obsluha: 5/5

Orientačná cena: 790 – 820 €

Záver

Aké je teda naše záverečné resumé? Po zhodnotení všetkých výhod a nevýhod môžeme túto sušičku odporučiť, ale primárne najmä pre tých, čo častejšie využijú jej plnú kapacitu. Ak budete sušičku využívať väčšinou len do polovice, určite by ste mali zvážiťradšej model s menším objemom a viac funkciami.

Cena je však vzhľadom na celkovú funkčnosť a použiteľnosť v poriadku. Sušička je určená najmä pre tých, čo nechcú dlho špekulovať, chcú jednoduché a rýchle ovládanie a minimálnu údržbu. Automatické čistenie kondenzátora je veľká výhoda, najmä ak budete sušiť bielizeň často a vo veľkých objemoch – pre tieto prípady je sušička ideálna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *