Test chladničiek

chladnička samsungPozrite si test chladničiek, ktorý vám pomôže rýchlo vybrať ten správny produkt presne podľa vašich potrieb. Pri testovaní sme zohľadňovali cenovú hladinu, výkon, hlučnosť, komfort pri používaní, energetickú triedu ale aj celkovú užívateľskú spokojnosť. Do samotného poradia máte možnosť zasiahnuť aj vy, užívatelia. Stačí ak sa zapojíte do nášho testu spokojnosti a pridáte hodnotenie výrobku, s ktorým máte reálnu skúsenosť.

Rebríček ukazuje najlepšie vstavané a voľne stojace chladničky. Pripravujeme pre vás aj recenzie najpredávanejších modelov. Dúfam že vám pomôžu. Nebojte sa zapojiť do diskusie pomocou komentárov v spodnej časti.

Ako vyberať chladničku

Najdôležitejším faktorom pri výbere chladničky je jej rozmer. Odmerajte si priestor, kam spotrebič umiestnite. Ak je chladnička voľne stojaca, musíte počítať s rezervou 2 cm z každej strany. Medzi zadnou stranou chladničky a stenou by mal zostať 5 cm priestor. Tak zabránite prehrievaniu a nadmernej spotrebe elektrickej energie.

 

Veľkosť chladničky podľa počtu osôb

Veľkosť vnútorného objemu chladničky vyberajte s ohľadom na počet osôb v domácnosti. Rátajte 50-70 litrov chladničky a 20 litrov mrazničky na osobu. Samozrejme závisí aj od životného štýlu. Ak často varíte a uskladňujete takto pripravené potraviny pre celú rodinu, budete potrebovať väčšiu chladničku.