Test práčok – najlepšie práčky 2020

Nestranné porovnanie najpredávanejších práčok. Pozrite si rebríček alebo si prečítajte konkrétne detailné recenzie od nášho týmu odborníkov.  Test  práčok 2016 je realizovaný priebežne a postupne dopĺňaný. Ak chcete pomôcť, pošlite nám svoje hodnotenie alebo napíšete komentár pod test, recenziu alebo rebríček.

Toto je len krátka ukážka z komplexného testu práčok, do ktorého bolo zaradených viac ako 180 produktov. Už čoskoro tu zverejníme celý zoznam. Ak sa vám nechce čakať, napíšte nám na náš kontaktný email a pošleme vám kompletný výsledok textu v pdf.

Ako si vybrať práčku

Pri kúpe novej práčky treba zohľadňovať naozaj množstvo faktorov. Okrem voľby medzi zhora a spredu plnenou práčkou je treba však zvážiť aj ostatné aspekty, ako sú otáčky, spotreba vody a elektrickej energie a tiež aj hlučnosť.

Spotreba vody a elektrickej energie

Pri výbere pračky by vás v prvom rade mali zaujímať dve hodnoty – spotreba elektrickej energie a spotreba vody. O výške spotreby energie a vody napovie zaradenie práčky do jednej z niekoľkých energetických typov, ktoré sa označuje písmenami od A po G. Pre najvyššiu úspornosť práčky sa udáva trieda A, A+. Úspornejšie práčky sú síce drahšie, než tie menej úsporné, ale rozhodne sa oplatí zainvestovať. Úsporná práčka ušetrí ročne desiatky €.

Plnenie práčky

V prípade plnenia práčky je dobré si rozmyslieť, koľko miesta máme pre práčku k dispozícií. Práčka s predným plnením sa hodí do veľkých priestorov, kde bude dostatok miesta na otváranie dvierok bubna. Takéto práčky majú zvyčajne väčšiu kapacitu, ako práčky plnené zvrchu. Tieto poskytujú priestor až pre 12 kg bielizne. Pre menšie priestory sa hodí verzia práčky s otváraním zvrchu. Kapacita bubna sa zvyčajne pohybuje medzi 4 – 6 kg, čo však bohate stačí pre menšiu rodinu.

Hlučnosť

S postupným vývojom technológií sa čím ďalej, tým viac znižuje úroveň hluku pri praní. Tie modernejšie dokonca môžu obsahovať aj funkciu tichý nočný režim, ktorý zabezpečí čo najtichší možný chod práčky. Zvyčajne sa hodnoty hlučnosti pri práčkach pohybujú v rozmedzí 60 decibelov (pri lacnejších a hlučnejších práčkach) až po hodnoty pod 50 decibelov, ktoré dosahujú kvalitnejšie výrobky.

Špeciálne funkcie

Pre náročnejších existujú aj pračky so špeciálnymi funkciami. Tie najnovšie a drahšie kúsky totiž ponúkajú aj možnosť pripojenia na WiFi. Toto rozhranie je použiteľné pre spárovanie práčky a vášho inteligentného telefónu, na ktorom tak môžete vidieť, v akej časti pracieho cyklu sa spotrebič nachádza. Dokonca si z mobilného telefónu môžete svoju práčku aj nastavovať. Nielen WiFi, ale aj automatické dávkovanie pracích prostriedkov môžete nájsť v tých najlepších pračkách. Táto funkcia je najmä pre ľudí, ktorým dávkovanie pracích prostriedkov veľa nehovorí. Vďaka funkcii sa o všetko postará práčka sama, stačí len nádržky na pracie prostriedky priebežne dopĺňať. Jednotlivé dávkovanie si práčka určí sama, dokonca aj na základe znečistenia bielizne.