Miele TKB 350 WP

Nemecká značka Miele predstavuje špičkovú kvalitu bez kompromisov a to je aj prípad jej sušičky TKB 350 WP. Táto kondenzačná sušička bielizne s tepelným čerpadlom pojme až 8 kg prádla, ktoré vie vysušiť jedným z 9 programov. Prečo sa ale oplatí sušičku kúpiť, sú najmä jej životnosť a kvalita vyhotovenia, o čom sme sa presvedčili aj v našej recenzii.

miele-tkb-350-wp

Parametre

Výrobca Miele
Maximálna náplň 8 kg
LCD displej Áno
Možnosť odloženia štartu Áno
Tepelné čerpadlo Áno
Farba Biela
Energetická trieda A+
Hlučnosť 66 dB
Rozmery šírka x výška x hĺbka 59,6 cm x 85 cm x 63,6 cm
Hmotnosť 61 kg

 

Predstavenie na úvod

Sušička Miele TKB 350 WP používa na sušenie systém tepelného čerpadla novej generácie, vďaka čomu je sušenie absolútne dokonalé. Cez systém PerfectDry rozpozná aj tvrdosť vody a podľa výsledku si upraví parametre. Spolu s voštinovým bubnom, ktorý je šetrný voči bielizni, je výsledok sušenia naozaj perfektný.

Praktická je možnosť nainštalovať na sušičku hadicu, takže nemusíte kondenzát vylievať ručne, môže odtekať automaticky napríklad do umývadla. Čo sa týka prevádzky, hlučnosť sušičky je na úrovni 66 dB. To je o kúsok viac ako bežný priemer, ale v praxi to príliš nespoznáte. Spotreba energie 265 kWh ročne, mohla byť veru trošku lepšia.

 

Parametre a funkcie

Sušička má celkovo 9 programov a to vrátane expresného programu alebo špeciálneho programu na jeansy. Tak trochu zamrzí absencia programu pre športové oblečenie alebo outdoor. Nám osobne chýbal aj kôš na sušenie obuvi. Vďaka inteligentnej reverzácii bubna je ale oblečenie sušené šetrne a to bez ohľadu na typ tkaniny.

Vďaka špeciálnemu systému FragranceDos je bielizeň aj krásne voňavá. Tento systém totiž znamená integrovanie špeciálnych flakónov s vôňami priamo do spotrebiča – každá vôňa je špeciálne na zákazku vyrábaná len pre Miele. Zaujímavou funkciou je aj možnosť ochrany sušičky pred nežiaducim používaním pomocou PIN kódu.

 

Používanie a… takmer žiadna údržba!

Ak vás doteraz nepresvedčili technické parametre, tak prax vás presvedčí určite. Ovládanie je jedno z najjednoduchších a najintuitívnejších, aké sme doteraz videli. Na prednej strane je LCD panel, niekoľko tlačidiel a otočný volič, pričom všetko je veľmi prehľadné aj pre úplného začiatočníka. Sušenie je možné naplánovať aj 24 hodín dopredu.

Počas programu vidíte zostávajúci čas sušenia a po skončení vás sušička typickým signálom upozorní, že je prádlo suché. Plnenie bubna je pohodlné vďaka širokému otvoru a výborne tvarovaným dvierkam. Bubon má tiež bezúdržbové osvetlenie. Výmenník tepla je takisto bezúdržbový. Filter nečistôt sa nachádza v dvierkach, takže prístup k nemu je veľmi dobrý, čistenie je jednoduché a rýchle.

 

Zhodnotenie

Prečo kúpiť?

  • mimoriadne jednoduché ovládanie a takmer žiadna údržba
  • absolútne dokonalé usušenie oblečenia bez nutnosti dosúšania
  • pre produkty značky Miele typické kvalitné diely a životnosť bežne aj 20 rokov

Toto by sa dalo zlepšiť:

  • o niečo vyššia hladinu hluku aj spotreby elektrickej energie oproti priemeru
  • chýba držiak alebo kôš na sušenie topánok
  • vyššia cena; berieme to ako daň za kvalitné materiály a nemeckú precíznosť

 

Bodové ohodnotenie

  • Hlučnosť: 4/5 4star
  • Spotreba energie: 3/5 3star
  • Funkčnosť: 5/5 hodnotenie
  • Obsluha: 5/5 hodnotenie

 

Záver

Sušička bielizne Miele TKB 350 WP predstavuje spotrebič, aký si praje mať doma každý z nás. Maximálne jednoduché ovládanie, takmer žiadna údržba, viacero inteligentných funkcií a programov – no najmä perfektné vysušenie bielizne. Žiadne kompromisy v kvalite dielov, len kvalitné materiály.

Vďaka tomu je spotrebič predurčený na životnosť kľudne aj 20 rokov a absolútne bezproblémový chod. Dojem z inak hladkej prevádzky trochu kazia len vyššia spotreba elektrickej energie a hlučnosť. Ak to pre vás nepredstavuje problém a ste ochotní priplatiť si za nemecký výrobok s puncom kvality, môžeme vám MieleTKB 350 WP určite odporučiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *